❤️ Dost3K
Abonelik Sözleşmesi

Abonelik Sözleşmesi

Yönetimi Dinç Medya’ya ait olan dost3k.com, Dinç Medya, dost3k.com ziyaretçileri ve dost3k.com yazarları arasında düzenlenmiştir. Sözleşmenin amacı dost3k.com tarafından sunulan e-bülten hizmeti hakkındaki hükümlerin belirlenmesidir.

TARAFLAR

Bu sözleşmenin tarafları olan

Dinç Medya, “site yönetimi” veya “site yöneticileri”;

dost3k.com, “site”;

dost3k.com yazarları, “yazar”;

dost3k.com ziyaretçileri, site yayını üzerinde içeriklere katkısı olan veya bu içeriklerin sadece kullanıcısı olan gerçek ve tüzel kişilerin tamamı “kullanıcı”;

E-bültene kayıt yapmış kullanıcıların hepsi, “abone” olarak anılabilecektir.

TANIMLAR

E-bülten hizmeti site yönetimi tarafından seçilen, derlenen içerik veya içeriklerin aboneye herhangi bir formatta e-posta ile gönderilmesini kapsayan bir içerik hizmetidir.

ÜCRET

E-bülten aboneliği ücretsizdir ve ücretsiz kalacaktır. Abonelik aşamasında veya abonelik sırasında kullanıcı veya aboneden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

E-BÜLTEN

a. Abone; e-bülten hizmeti kapsamında site tarafından kendisine e-posta gönderilmesini kabul ettiğini beyan eder.

b. E-bültenin kapsamı ve içeriği yalnızca site yönetimi ile site yönetiminin yetkili olarak atadığı kişilerce sitenin umumi içeriği ile örtüşecek olmak kaydıyla belirlenir. E-bülten içeriği Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi ile Üyelik ve Yazarlık Sözleşmesi’nde düzenlenen içerik hakkındaki hükümlere aykırı olamaz. E-bülten içeriğinde yer alabilecek 3. taraf sitelerin bağlantıları ve kaynak teşkil ettikleri gömü içerikler bunun dışında kalır.

c. E-bülten içeriğinde site tarafından gönderilebilecek olan gömülü içerikler, dış bağlantılar ve reklamlar abone tarafınca kabul edilir.

d. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında e-bülten içerikleri telif haklarıyla korunmaktadır. Kullanıcı e-bülten içeriklerinin telif haklarına aykırılık içeren durumlarda telif hakkı ihlaline sebep olan kullanıcı sorumludur. Telif hakkı gaspına karşı tüm tarafların hukuki mercilere başvuru yapma yetkisi bulunur.

e. Bu sözleşmede düzenlenmemiş e-bülten hükümleri için Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi ile Üyelik ve Yazarlık Sözleşmesi’ne başvurulacak ve bu sözleşmelerin hükümleri geçerli olacaktır.

ABONELİK

a. E-bültene abone olup olamamak kullanıcının tercihine bağlıdır ve e-bülten hizmeti tüm kullanıcıların kullanımına açıktır.

b. E-bültenden yararlanan veya yararlanacak kullanıcılar abone olurken veya abonelik süresince kendisinden talep edilebilecek e-posta, ad, soyad gibi kişisel bilgilerini paylaşmakla yükümlüdür. Sitenin kişisel verileri nasıl kullandığı Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi ile Çerez Politikamız hakkındaki aydınlatma metninde açıklanmıştır.

c. E-bülten e-postalarının gönderilmesi veya gönderilmemesi tasarrufu site yönetimine ait olup e-posta gönderiminin yapılmaması kullanıcıda hak kaybına yol açmayacaktır.

d. Kullanıcı talebi doğrultusunda site, kullanıcının aboneliğini iptal etmekle yükümlüdür. Kullanıcı daha sonra tekrardan abone olabilecektir.

e. Bu sözleşme şartlarının ve telif haklarının ihlal edilmesi gibi durumlarda kullanıcının aboneliği site tarafından süreli veya süresiz olarak kısıtlanabilir ve kural ihlali yapan kullanıcının gelecekte tekrardan abone olması kısıtlanabilir.

f. E-bülten hizmetlerinin içerik, nitelik, kapsam, amaç, şekil ve uygulama bakımından değiştirilmesi yetkisi site yönetimince saklı tutulur.

YAZAR ve TELİF HAKLARI

E-bülten temelde bir içeriktir. E-bülten içeriğine katkı sunanlar ise yazar olarak kabul edilir. Bu bağlamda e-bülten hizmeti kapsamında doğacak telif hakları ve yazarlık hükümleri Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi ile Üyelik ve Yazarlık Sözleşmesi’nde açıklanmıştır.

YETKİLİ MERCİLER

İşbu sözleşmeden doğabilecek anlaşmazlıkların çözümünde Edremit Mahkemeleri ve İcra Dairleri yetkili kılınmıştır.